קרב-מגע

קרב מגע היא שיטת לחימה ישראלית להגנה עצמית שנותנת מענה יעיל ופתרונות ריאליים ללוחמת רחוב באמצעות ניצול נקודות תורפה של היריב. הקרב-מגע הוא בעיקרון אוסף של טכניקות לחימה שנלקחו ממגוון רחב של אומנויות-לחימה. הרעיון הבסיסי שעומד בבסיס הקרב מגע, הוא שהתמחות באומנות-לחימה יחידה מותירה "חורים" ביכולת ההגנה העצמית. לדוגמא תלמיד קראטה יהיה חסר-אונים בקרב קרקע מול לוחם ג'יו-ג'יטסו מיומן. באופן דומה, תלמיד של ג'יו-גיטסו יתקשה להתמודד באופן יעיל מול לוחם מיומן בארניס (לחימת סכין).

קרב-מגע נותן מענה יעיל למגוון רחב של התקפות המבוססות על מיקרים מציאותיים. בקרב-מגע יכולים לקחת את הבעיטות היעילות של טקוואנדו, אולם להימנע מלימוד הבעיטות הגבוהות עם הקפיצה שנועדה במקור להפיל לוחם רכוב על סוס. בניגוד לאומנויות-הלחימה המסורתיות, בהן שמים דגש רב על הכבוד לכללי הקרב, בקרב מגע לרוב מתמקדים בלחימה "מלוכלכת" מהירה ויעילה בהתמקדות בנקודות תורפה, כגון בעיטות לאשכים, אצבעות לעיניים, ומכות לקנה-הנשימה כדי לאפשר לאדם חלש פיסי להתמודד ביעילות כנגד תוקף חזק ממנו\ממנה.

 

 

אימוני הקרב-מגע אינטנסיווים במטרה להגיע למצב של קושי גופני וחוסר נשימה שקיימים במצבים של קרב אמיתי. בנוסף לאימונים כנגד התקפות בכלי-נשק קרים (סכין ואלה) וחמים (אקדח ורובה), בקרב מגע יש גם שימוש בכלי-נשק מאולתרים- מקל, כיסאות, אבנים וכדומה.

קרב-מגע הינו שיטת לחימה, ולא ספורט, כך שבד"כ אין תחרויות וקרבות. במקום זה, ישנם תצוגות תכלית ותירגולי סצנות מציאותיות כגון תקיפה מרובת-משתתפים, תקיפת סכין, הגנה מהקרקע וכו'.

 


מאסטר אבי נארדיה מלמד טכניקות לחימה שונות

 


קרב-מגע אומנות-לחימה ישראלית

 


סרטון מעניין (באנגלית) על קרב-מגע

 


סרטון תדמית\ תצוגת-תכלית לקרב-מגע

 

קישורים של קרב-מגע

פרו קרב-מגע – אימוני קרב-מגע ישראלי מלא עם המקצוענים.

מכון אימפקט קרב-מגע. המרכז לקרב-מגע בראשות מאסטר זאב כהן.

קרב מגע – העמותה לקרב מגע לחימה ישראלית.

ק.מ.י – קרב מגן ישראלי- שיטת לחימה ישראלית, הנועדה לשם הגנה עצמית והתמודדות בקרב פנים אל פנים.

הארגון הבינלאומי לקרב-מגע- לימודי קרב מגע ישראלי ברשות דורי נימצקי.

קרב מגן ישראלי – בית הספר הישראלי להגנה עצמית בהדרכת רפי נחום.

עלית קרב מגע והגנה עצמית – צוות ההדרכה הבכיר של שיטת הלחימה עילית קרב מגע מעביר סדנאות מיוחדות בהגנה עצמית בכל רחבי הארץ לגופים אזרחיים.

IKMO – האירגון הבינלאומי לקרב-מגע.

קרב מגע מלא – הדור הבא של שיטת לחימה פשוטה ששופרה ע"י הפקת לקחים מהמציאות והרבה שנות אימון.

קרב-מגע תל אביב – לימוד קרב-מגע מיקצועי בתל אביב.

CKM ישראל – קומנדו קרב מגע. אומנות לחימה מהוססת מציאות שמטרתה העיקרית היא הישרדות

K.M.I.L – קרב מגע ישראלי בשיטת אימי ליכטנפילד.

קרב מגע I.C.F – שיטת קרב מגע ICF נחשבת בארץ ובעולם לדור הבא של שיטות הלחימה וההגנה העצמית ונוסדה ע"י ישראל אמרן על מנת לתת לאנשים כלים ממשיים ללחימה ולהגנה עצמית.
קרב מגע אולטימטיווי – שיטה ישראלית להגנה עצמית. ​