סיף

סיף היא אומנות-לחימה ספורטיווית בה מתרגלים קרבות עם ביגוד מגן וחרבות לא חדות. סיף מתורגלת כיום כספורט, וחסרת יישומים של הגנה עצמית.
הסיוף הוא ענף ספורט שהתפתח מתוך טכניקת קרב. מקור הסיוף בקרב חמוש, לרוב בין שני אנשים (דו-קרב), שבו משתמשים בנשק קר בעל להב ארוך ובמגן יד. את התקפת אחד היריבים הודף היריב השני בעזרת הלהב של כלי הסיוף שלו. בסיוף מתקיים מגע ישיר בין כלי הנשק, בעוד שבקרב סכינים ההגנה מתבצעת באמצעות התחמקות או תקיפת היד, ובקרב חרבות בימי הביניים היו הודפים את היריב באמצעות מגן. הסיוף הוא ספורט אולימפי, ונמנה עם ענפי הספורט המייסדים עם חידוש המשחקים בעת החדשה. ענף הסיוף מחייב ריכוז, הפעלה של הגוף וקואורדינציה, ובאותה מידה גם כוח פיזי רב ומהירות מרובה ולכן נחשב לענף ספורט מתוחכם וקשה, פיזית ומנטלית.

לחצו כאן לקריאה נוספת אודות סיף.

אימון הסיף מתחיל בחימום הכולל מתיחות, תרגילים להעלאת הדופק, ותרגילים לשיפור הקואורדינציה. בהמשך לומדים טכניקה, למשל אחיזה נכונה, דקירה ועבודת רגליים שהיא חשובה מאוד בענף הזה. המתחילים לומדים כמה תרגילים בסיסיים וכשמתקדמים ברמת הסיוף לומדים לשלב את התרגילים. טלטניקוב משוכנע כי תוך פחות מחודש, גם סייף מתחיל יוכל להשתתף בקרבות שנערכים בכל אימון, ועבור המשתתפים הם גולת הכותרת.

סייף הוא ספורט עבור גברים ונשים ומשלב זריזות ואתלטיות עם יכולות טכניות ויכולת קבלת החלטות טקטיות מהירה כברק – לא לשווא הספורט מכונה בעולם "שחמט גופני", סייף הוא אימון למוח ולגו

 

קישורים שונים לקבוצות סיף בישראל-

איגוד הסיוף בישראל
מועדון הסיוף מכבי ירושלים
מועדון הסיוף כפר-סבא
מועדון הסיוף האולימפי עכו
עמותה לקידום הספורט באשקלון

 


סיף- אומנות-הלחימה של שלושת המוסקיטרים

 


חוג סיף בתל-אביב

 


חוג סיף בתל-אביב

 


קצת על הסיוף

 


עבודת סיוף בשיעור

 


תירגולי סיף אופיניים