נינג'יטסו

נינג'יטסו (נין ג'וטסו) היא אומנות-לחימה יפנית מסורתית שמהווה אוסף מגוון מאוד של טכניקות לחימה בידיים חשופות ועם כלי-נשק שונים. בעבר הרחוק מטרת התירגולים הייתה לפתח כישורי ריגול ו"חיסול ממוקד", אולם כיום הנינג'יטסו מתורגלת למטרות של פיתוח היכולות הקרביות והנפשיות. בלימודי הנינג'יטסו הקלאסיים מושם דגש על עבודה רוחנית ומדיטאציה בכדי להיות מוכן לכל סיטואציה שהנינג'ות היו יכולים להיתקל. כמו כן בעבר היו נפוצות שיטות סודיות של תירגולים להגברת העוצמה הנפשית.

לקריאה נוספת אודות אומנות-הלחימה נינג'טסו.

עקרון בסיסי בנינג'יטסו הוא הוצאה משיווי משקל באמצעות תנועת גוף מתמדת (טאי-סבאקי). הבעיטות בנינג'יטסו שונות מאלו בקראטה בכך שהן נמוכות ופנימיות. כלי-הנשק המסורתיים באומנות-לחימה זו רבים ומגוונים, אך לרוב מתמקדים בשלושה עיקריים- בקטאנה (חרב, שקצרה וישרה, בניגוד לקטאנה של הסמוראייםׂ), ג'ו (מקל) וטאנטו (סכין). לעיתים יש שימוש בשוריקאן (כוכב נינג'ה) ובכלי נשק אחרים.

לחצו כאן לרשימת קבוצות המתרגלות נינג'יטסו בארץ.

 

קישורים לנינג'יטסו בישראל.

נינג'יטסו בוג'ינקאן ישראל

נין-פו גנבוקאן ישראל

מידע נוסף על נין ג'וטסו ועל הנינג'ה

ארגון בוג'ינקאן הישראלי (באנגלית)

נינג'יטסו קרבי בישראל

ערן בן דור – מבחן דאן 5

שינובי קוגה נינג'יטסו ריו ישראל

 


נינג'יטסו- אומנות-לחימה יפנית מסורתית

 

שיעורי הנינג'יטסו כוללים תירגולי טכניקה מגוונים ביותר, בהן בעיטות, אגרופים, הטלות, בריחים וריתוקים וגילגולים. כמו-כן, בשיעורי נינג'יטסו מתורגל שימוש במגוון כלי נשק מסורתיים בהן חרב (קטאנה), מקלות עץ באורכים שונים, סכין, חנית וכלי-לחימה היחודיים לנינג'יטסו (כוכב השוריקאן, לדוגמא).

מבחינת יעילות ההכשרה להגנה-עצמית, אין אומנויות-לחימה רבות המכשירות את תלמידיהן לעמוד במגוון רחב כל-כך של מצבי-לחימה כמו הנינג'יטסו. קשה מאוד להביס לוחם מיומן באומנת-הלחימה הנינג'יטסו.

 


טכניקות שונות באומנות-הלחימה נינג'יטסו

 


עוד טכניקות שונות באומנות-הלחימה נינג'יטסו

 


מבחן דאן 5 באומנות-הלחימה נינג'יטסו

 


שימוש בכלי נשק בנינג'יטסו- השוריקאן (כוכב נינג'ה)

 


כלי נשק בנינג'יטסו